Co jsou kydexová pouzdra na zbraně?

Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících zbraně, ať už jde o amatéry s touhou po vlastní obraně nebo profesionální vojáky. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra.
 
Speciální termoplast složený z akrylových a polyvinylchloridových prvků. Ty byly původně zhotoveny v roce 1965 pro interiéry letadel. Teprve až v roce 1987 koupila výrobu společnost Kydex LLC, která se primárně zabývá tvorbou pouzder na střelné zbraně a nože.
 
kydexcolours600
 
HLAVNÍ VLASTNOSTI KYDEXOVÝCH POUZDER
 
Kydex Holsters, jak jsou ostatně produkty nazývány, čerpají z přínosných vlastností samotného výrobního materiálu.
 
  • Chemická stálost
  • Otěruvzdornost
  • Mrazuvzdornost
  • Voděodolnost 
  • Nízká hořlavost
 
To jsou přednosti stavící kydexová pouzdra před ta klasická, zhotovená z kůže. Tu sice lze profilovat, avšak nikoliv s takovými výsledky, jakých je dosaženo při formování kydexu.
Kydex, to je především spojení originálního vzhledu, vynikající řemeslné zručnosti a záruky propracované kvality. Aspekty přesvědčující o tom, že kydex je tou ideální volbou právě pro vaši zbraň.
 
VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ SKRYTÉ NOŠENÍ ZBRANÍ
 
Kydexová pouzdra jsou nabízena ve dvou variantách vyhotovení.
 
  • Vnější nošení
  • Vnitřní nošení
 
Obě verze jsou vyráběny z kvalitního materiálu s minimální tloušťkou pohybující se kolem čísla 2 mm. Skryté nošení, které v závislosti na konkrétním modelu pouzdra plnohodnotně pokrývá a dokonale kopíruje celou zbraň, respektive její spodní zasunutou část, jež může být otevřená.
 
Kromě umístění jsou rozlišována pouzdra pro praváky a pro leváky. Výjimkou nejsou ani odlišné typy úchytů k opasku dle šířky a rozdílné druhy poutek. Volit lze z produktů, u nichž není třeba jakkoliv rozepínat pásek a přitom pouzdro jednoduše odejmete.
Kydexová pouzdra mohou být na konkrétní typ zbraně, popřípadě pro zbraň a zásobník, včetně svítilny. Omezováni nebudete ani z pohledu barevného provedení, od jednobarevných vzorů po ty maskovací.
 
10682187_656792037771069_7501884459337724888_o
 
STAVBA KYDEXOVÝCH POUZDER
 
Jednou z největších dominant moderních pouzder je bezpochyby jejich dokonalý tvar. Velice detailní kopírování zbraně zaručuje, že ji při kontaktu dokážete rychle uchopit, vytasit i s odjištěním a prstem připraveným na spoušti. Spojení bezpečnosti a možnosti rychlého použití hovoří ve prospěch kydexových pouzder.
 
Regulovat lze správný sklon opasku v rozmezí od 0° do 15° tak, abyste byli schopni mávnutím ruky zkontrolovat zbraň a rychle užít. Univerzální a variabilní řešení naplňující ty nejmodernější požadavky z pohledu obrany a boje.
Taktické doplňky pro skryté nošení zbraně jsou propracovány do nejmenšího detailu, od čistých hran, za něž se vám nic nezachytne, až po úmyslné navyšování pevnosti pouzdra při dosažení minimální tloušťky.
 
O té nejvyšší kvalitě kydexového materiálu vypovídá také to, že se těší velké oblibě střelecké komunity. Minimalistický design, jistý úchop a zabezpečení proti vypadnutí ocení určitě každý.
 
DSC_3716