Co jsou kydexová pouzdra na zbraně?

cojsoukyd

Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících zbraně, ať už jde o civilní veřejnost s touhou po vlastní obraně a ochraně majetku, sportovce nebo profesionály. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra.

Speciální termoplast složený z akrylových a polyvinylchloridových prvků. Ty byly původně zhotoveny v roce 1965 pro interiéry letadel. Teprve až v roce 1987 koupila výrobu společnost Kydex, LLC.

cjkp1

Hlavní vlastnosti kydexových pouzder 

Pouzdra z kydexu čerpají z přínosných vlastností samotného výrobního materiálu.

 • Chemická stálost
 • Otěruvzdornost
 • Mrazuvzdornost
 • Voděodolnost 
 • Nízká hořlavost
 • Tvrdost 90 Rockwella

To jsou přednosti stavící kydexová pouzdra před ta klasická, zhotovená z kůže, látky a ostatních PVC plastů. Ty sice lze profilovat, avšak nikoliv s takovými výsledky, jakých je dosaženo při formování kydexu.

Kydex, to je především spojení originálního vzhledu, vynikající řemeslné zručnosti a záruky propracované kvality. Aspekty přesvědčující o tom, že kydex je tou ideální volbou právě pro vaši zbraň.

Taktické a skryté nošení zbraní

Kydexová pouzdra jsou nabízena ve těchto variantách vyhotovení.

 • OWB - vnější
 • IWB - vnitřní + AIWB - appendix + H/IWB - hybridní
 • Taktická/služební
 • IPSC - sportovní
 • Triggerguardy

Všechny verze jsou vyráběny z kvalitního materiálu s minimální tloušťkou pohybující se kolem čísla 2 mm. Taktické a skryté nošení, které v závislosti na konkrétním modelu pouzdra plnohodnotně pokrývá a dokonale kopíruje celou zbraň.

Kromě umístění jsou rozlišována pouzdra pro praváky a pro leváky. Výjimkou nejsou ani odlišné typy úchytů k opasku dle šířky a rozdílné druhy poutek. Volit lze z produktů, u nichž není třeba jakkoliv rozepínat pásek a přitom pouzdro jednoduše odejmete.

Kydexová pouzdra mohou být na konkrétní typ zbraně, popřípadě pro zbraň a zásobník, včetně svítilny. Omezováni nebudete ani z pohledu barevného provedení, od jednobarevných vzorů po ty maskovací.

cjkp2

Stavba kydexových pouzder

Jednou z největších dominant moderních pouzder je bezpochyby jejich dokonalý tvar. Velice detailní kopírování zbraně zaručuje, že ji při kontaktu dokážete rychle uchopit, vytasit i s odjištěním a prstem připraveným na spoušti. Spojení bezpečnosti a možnosti rychlého použití hovoří ve prospěch kydexových pouzder.

Regulovat lze svor pouzdra a správný sklon na opasku v rozmezí od 0° do 10° tak, abyste byli schopni mávnutím ruky zkontrolovat zbraň a rychle použít. Univerzální a variabilní řešení naplňující ty nejmodernější požadavky z pohledu obrany a boje.

Taktické doplňky pro skryté nošení zbraně jsou propracovány do nejmenšího detailu, od čistých hran, za něž se vám nic nezachytne, až po úmyslné navyšování pevnosti pouzdra při dosažení minimální tloušťky.

O té nejvyšší kvalitě kydexového materiálu vypovídá také to, že se těší velké oblibě střelecké komunity. Minimalistický design, jistý úchop a zabezpečení proti vypadnutí ocení určitě každý.

cjk3

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení