Jak vybrat OWB vnější pouzdro?

Opasková vnější pouzdra z Kydexu tloušťky 2 mm perfektně pasují a padnou pro vámi zvolenou zbraň, protože jsou lisována za vysokého tlaku a přesně odpovídající teploty. Pouzdro má ostré detailní prolisy, které přechází v oblé a hladké ručně broušené hrany. Každé vnější pouzdro je ze dvou plátů kydexu, jsou spojeny dutými nýty a můžete si zvolit barvu každého z nich.

Kde a jak se nosí:

Tyto pouzdra se nosí nejčastěji na 3. hodině (praváci) a jsou vhodná na střelnici, tréning, kurzy, výcviky, soutěže LOS - lidové obranné střelby a mají je v oblibě ozbrojené složky. Pro skryté nošení se hodí více v chladnějším období, jako je podzim, zima, kdy se nosí více vrstev a větší oblečení. Ikdyž je pouzdro nízkoprofilové a přiléhá k tělu, v létě jde těžko schovat. Spíše se používají na velikosti zbraní compact a fullsize (pro subcompacty v případě, že nesnesete nosit v kalhotách atd..).

Typy uchycení:

K vnějšímu pouzdru si zvolíte jaká poutka chcete na pouzdře dodat. Jsou pak namontována Chicago šrouby na pouzdro a jsou součástí balení. Ke každému pouzdru je vhodné přidat i další velikosti poutek podle velikosti opasků, které nosíte. Doporučujeme mít poutka stejně široká jako vaše opasky - tzn. pokud máte opasek 38-40 mm zvolte poutka 40 mm - je to většina denních a módních opasků. Můžete vybírat z velikostí 40, 45 a 50 mm.

Provlékací poutka

Klasická ocelová provlékací poutka, která musíte provlékat opaskem. U zásobníkových pouzder nastává dlouhá průvlečná cesta. Opasek by měl být ohebný a nejvíce 7 mm tlustý, jinak ho přes tvarované pouzdro a poutka neprovlečete.

SpeedLoops

sdd

Rychlá nasazovací - navlékací ocelová poutka. Nasadíte pouzdro rovnou na opasek, bez provlékání. Je potřeba mít opasek trochu povolený a ohebný, poutka pojmou maximálně 7 mm tlustý opasek.

MOLLE malice clips

Speciální klipy pro mezinárodně normalizovanou MOLLE vazbu, úchyty mají i nylonovou spojku pro lepší fixaci k opasku nebo vestě.

Sweatguard:

Odděluje vám zbraň od těla, je to ochrana proti potu a oblečení. Mezi možnosti výběru máte pouzdro bez sweatguardu, s polovičním a plným sweatguardem. 

U vnějších pouzder doporučujeme volit poloviční sweatguard - dobře odděluje zbraň od těla a oblečení, zároveň nepřekáží, když v pouzdře není pistole a vy se pohybujete po střelnici, např. na kurzu i klečíte a pouzdro s plným sweatguardem by vás bodalo do těla.

Sklon a možnosti nastavení:

Primárně a většina pouzder má sklon 0° kolmo k zemi, je to nečastější žádaná doporučovaná varianta, u takového pouzdra si můžete sklon nastavit posunutím poutek směrem dolů nebo jejich obrácením - nejsou symetrická. Nosit bez sklonu má výhodu lepšího přístupu ke zbrani a její rychlejší tasení.

Pokud máte své důvody a chcete už rovnou vyrobit pouzdro se sklonem, tak máte na výběr varianty pažbou dopředu a dozadu 5° nebo 10° stupňů. Skloněním pažby dopředu dosáhnete pohodlnější jízdy v autě, pažba nebude tlačit do sedačky a dále, jak bude pažba skloněná dopředu, tak nebude trčet na 3. hodině z oblečení ven = skryté nošení.

Nastavení svoru, ECR a spodek:

Další věc navíc, kterou můžete vylepšit pouzdro je nastavení svoru, tím si sami můžete regulovat, jak moc chcete, aby pouzdro svíralo zbraň. Nastavení svoru nelze aplikovat na OWB pouzdra se svítilnou, není pro něj konstrukčně místo pod lučíkem. Pouzdra se svítilnou také nemůžete používat na zbraň bez svítilny, ta v pouzdře nebude držet.

ECR - do pouzdra se na přání může přidat neodýmový magnet, který vám automaticky (při vložení) zhasne a (při tasení) rozsvítí svítilnu Viridian.

Spodek pouzdra je zvolen podle konstrukce a velikosti pouzdra, malé pistole subcompacty ho mají uzavřený a vetší compact a fullsize pistole pootevřený.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, tak nás prosím kontaktujte.