Jak vybrat Taktické/služební pouzdro?

taccc

Potřebujete-li přesně padnoucí pouzdro pro vaší zbraň do služby nebo na zážitkové či výcvikové kurzy, máte na zbrani svítilnu, pro kterou se jen tak pouzdra nedělají, tak nyní nabízíme zcela novou řadu kydexových pouzder pro taktické a služební využití.

Taktická / služební kydexová pouzdra mají výhodu v tom, že jsou více od těla a většinou na snížené platformě, volba jakou zvolíte je na vás. Tím lze nosit pistoli Níže pod výstrojí a stále lze dobře tasit. Konstrukčně kydexové pouzdro zbraň chrání a zároveň je pootevřené pro snadnou údržbu a výplach nečistot.

Kde a jak se nosí:

tac12

Jak už jsem zmiňoval, tyto pouzdra se nosí vždy namontovaná na nějaké platformě Safariland, Blackhawk nebo Blade-Tech. Zbraň v nich je velmi dostupná na první dobré tasení a většinou se nosí na snížené platformě na stehně s jistícím popruhem kolem stehna.

Taktická / služební kydexová pouzdra si našla uplatnění u ozbrojených složek v AČR u speciálních jednotek, u Policie ČR a zásahových jednotek. Tyto pouzdra příslušníci nefasují ani nedostávají, vyhledávají si je sami a také za vlastní peníze nakupují.

Typy platforem a uchycení:

K taktickému chcete-li služebnímu pouzdru můžete využít pro uchycení platformy výrobců Safariland, Blackhawk a Blade-Tech. Pouzdra lze zakoupit jako sestavy nebo i samostatně a jednotlivé typy uchycení si poskládat.

Konstrukčně je taktické pouzdro vhodné pro všechny námi nabízené platformy, protože každé toto pouzdro má všechny potřebné díry pro jeho uchycení. Jednotlivé námi doporučované platformy si rozepíšeme a ukážeme jejich výhody.

tac23

Safariland QLS - Quick Locking System

Tento systém se skládá z QLS 22 - samice a z vidlice QLS 19 - samce, máme ho ve více barevných provedeních jako Kit, Set a samostatně. Na pouzdře je namontován samec jako vidlice a na platformě UBL nebo MLS je namontována samice. Tudíž musíte k tomuto systému mít další platformu, protože je jen jako prostředník. Slouží pro velmi rychlé uchycení pouzdra a výměnu pouzder při zachování jedné hlavní platformy na opasku nebo molle. Samice QLS 19 nabízí možnosti nastavení sklonu.

tac22

Safariland MLS16 - MOLLE Locking System

Je klíčová platforma pro uchycení pouzdra na MOLLE vazbu, lze na ní namontovat pouzdro už rovnou nebo využít QLS 22 samici pro rychlou výměnu a nasazení pouzder. Na pouzdře musít být přimontován samec QLS 19.

tac33

Safariland UBL Mid-Ride

Menší snížená platforma rovnou pro taktické pouzdro nebo jako základna pro samici QLS 22, prúvlekové oka až pro 50 mm široký opasek.

Safariland UBL Low-Ride

Větší -  nižší snížená platforma k montáži na taktické/služební kydexové pouzdro nebo pro samici QLS 22 pro další rychlou výměnu pouzder. K této platformě doporučujeme stehenní popruh, aby nedocházelo při pohybu ke kyndání a při tasení nadzvednutí pouzdra, které by mohlo vzpříčit zbraň.

tac44

Blackhawk Jacket Slot Duty Belt Loop

Kratší tuhá a pevná snížená platforma s možností nastavení sklonu pouzdra při montáži do jiných děr - dojde k náklonu. Platforma se nemusí provlékat opaskem, ale lze i nasadit a pomocí šroubů se utáhne i na velmi tuhém opasku a jeho šířce do 55 mm.

Blackhawk Mid-Ride Duty Belt Loop

Delší a větší robustní snížená platforma, vcelku oblíbená, doporučujeme popruh pro upevnění na stehno. Nemusíte ji provlékat, může se i nasadit na opasek a šrouby utáhnout k sobě. Pojme opasky šířky do 55 mm.

Blade-Tech Tek-Lok

Populární univerzální uchycení u nás využívané především pro IPSC - sportovní pouzdra, ale lze dobře použít i pro taktické pouzdro, není tak nízko jako ostatní platformy, ovšem je stále od těla. Na Tek-Loku si můžete nastavit pro jakou šířku opasku ho použijete a to až do 55 mm.

tac5

Kompletní nabídku platforem naleznete u nás v příslušenství, kde stojí za zmínku se podívat i na stehenní platformu Blackhawk a jejich další výrobek Mod-U-Lok.

Všechny platformy a typy uchycení mají v balení veškeré šroubky k montáži a ke kydexovému pouzdru také obdržíte šroubky pro montáž k platformě. Šroubky nemusíte vůbec řešit.

Sweatguard:

tac66

U těchto pouzder je to jednoduché, pouzdro bez pojistky je bez sweatguardu, pouzdro s pojistkou sweatguard má a to jen do té délky, do které je potřeba pro funkční montáž automatické nebo bungee gumové bezpečnostní pojistky proti vypadnutí zbraně.

Sklon a možnosti jeho nastavení:

Sklon pouzdra lze zvolit už při výrobě a to na zakázku, standardně se vyrábí se sklonem 0° kolmo k zemi, protože většina platforem nabízí nastavení sklonu uchycením pouzdra do jiných děr na platformě.

Bezpečnostní pojistka, nastavení svoru a ECR:

tac77

Každé taktické služební kydexové pouzdro je vybaveno nastavením svoru, to znamená, že si sami můžete nastavovat jak moc chcete, aby zbraň v pouzdře držela. Pistole určitě sama nevypadne, je to dáno samosvorem a utáhnutím pouzdra. Ovšem pro drsné a služební využití je potřeba použít bezpečnostní pojistku.

Bezpečnostní pojistky nabízíme dva druhy 1. Automatická plastová Blade-tech - při zajištěném stavu je napružená a zajišťuje zbraň proti vypadnutí či neoprávněnému vyjmutí cizí osobou - tuto pojistku doporučujeme k vykonání služby jako policista. Odlačením pojistky k tělu dojde k odskočení pojistky dopředu a pistole je rychle přístupná k vytasení.

2. Bungee - gumová pojistka. Tento druh jistění zbraně spočívá napružením gumy s nylonovým hmatníkem přes čelo závěru. Je dalko levnější a uplatnění si našla v armádě. Svou jednoduchostí bohatě stačí na zajištění zbraně proti vypadnutí.

ECR - pokud vlastníte a máte namontovanou svítilnu Viridian, přidáme vám na požádáníneodýmový magnet, který automaticky (při vložení) zhasne a (při tasení) rozsvítí vaší svítilnu.

Závěrem musíme doporučit naše sestavy taktických pouzder na platformách od Safarilandu, které máme za neojblíbenější a nejpraktičtější. A abyste vaší sestavu taktického pouzdra dotáhli k dokonalosti, tak rovnou přikupte i QLS pro rychlou výměnu a nasazení pouzdra, případně pro nastavení sklonu kydexového pouzdra.

Pro unikátní a originální taktická pouzdra na zakázku, prosím pokračujte kliknutím na banner, kde si můžete pouzdro sestavit.

sestac