Jak vybrat IPSC sportovní pouzdro?

spoer11

Tato kategorie kydexových pouzder je věnována IPSC sportovní střelbě, kdy jsou pouzdra konstruována tak, aby zbraň v pouzdře pevně držela a zároveň při individuálním nastavením svoru kladla ideální odpor při tasení.

Velkou výhodou je u těchto pouzder možnost zakázkové výroby na jakkoukoliv zbraň a zásobníky v jakkékoliv nabízené barvě. Jen tak budete mít unikátní sportovní set a vyčnívat oproti komerčním pouzdrům.

Kde a kdo je nosí:

sport111

Nosí se nejčastěji na vyztuženém střeleckém opasku s tvrdým jádrem. Jsou umístěna dál a níže na opasku, což umožňuje pohodlnější a rychlejší tasení, kdy nemusíte měnit polohu těla, hýbete pouze rukou.

A pokud teprve začínáte nebo jste už pokročilý sportovní střelec, je to jedno. Díky tomu, že tyto kydexová pouzdra úplně přesně kopírují tvary vaší zbraně a jsou přímo pro ní vyrobena, krásně vám zbraň do nich zaklapne. Tyto pouzdra jsou čím dál více vidět i u našich úspěšných českých závodníků v IPSC jako je např. Michal Říha (Standard) nebo Jakub Marx (Classic).

Typ uchycení:

Ke sportovním pouzdrům vždy montujeme a dostanete Blade-Tech Tek-Lok, který je velmi dostačujícím uchycením pro tento druh sportovních pouzder.

sportn1

Blade-Tech Tek-Lok

Univerzální systém uchycení oblíbený skrze všechna kydexová pouzdra, má vycvakávací destičky, kterýma si můžete volit šířku opasku. V uzavřeném stavu doporučujeme Tek-Lok mít vždy zajištený otočnou pojistkou.

sportek

Pouzdra na zásobníky

Abychom mohli dodávat celý set pro IPSC sportovní střelbu, je možné si také nechat vyrobit pouzdra na zásobníky, ty mají nastavitelný sklon a také nastavení svoru. Pro jejich uchycení na opasek, se používají tenké kydexové oka, aby se vnější sportovní opasek dobře nalepil na vnitřní a neubírali jsme mu z jehrrro obvodu a velikosti.

sportazs

Magnetický držák zásobníku

K dokonalosti celého střeleckého setu už jen chybí magnet, který slouží jako držák zásobníku např. v situaci, kdy musíte zásobníky sbírat ze stolu a rychle si jeden uložit. Vkládat jej do pouzdra může být nešťastné a zdlouhavé. Proto ho rychle přicvaknete na magnet a střílíte. Magnetický držak se umisťuje dopředu před zásobníky nebo dozadu za zásobníky na vašem opasku.

spormag

Sportovní komplet pro IPSC

Nemusíte už nic řešit a jednotlivě se shánět po položkách, můžeme vám sestavit sportovní set, který může vypadat jako na fotografii níže. Skládá se z pistolového pouzdra, střeleckého opasku DAA, sportovních zásobníků a magnetického držáku. Sportovní střelecký opasek má součástí i vnitřní opasek na který ten vnější s pouzdry lepíte suchým zipem.

sportset 

Sweatguard:

sportb

Aby každé IPSC pouzdro bylo, co nejmenší a šlo z něj nejlépe tasit, tak jsou všechna pouzdra automaticky bez sweatguardu.

Sklon a možnosti jeho nastavení:

Sklon pouzdra je nutné zvolit už na samém počátku objednání, typickým nejčastěji prodávaným sklonem je 0 stupňů - pouzdro kolmé k zemi. Ovšem mnoho střelců volí i sklon dozadu, díky kterému je pohyb ruky přirozenější a nemusíte vylamovat zápěstí. Ruka se hýbe v lokti nahoru zezadu dopředu a dojde k perfektnímu úchopu při tasení.

Nastavení svoru:

spot66

Každé sportovní pouzdro má dva nastavitelné šrouby, které slouží k invidiálním nastavením vašeho pouzdra, sami si vychytáte, jak moc chcete aby pouzdro svíralo váš sportovní speciál. Šroub u lučíku k nastavení svoru slouží primárně.

Pokud nenajdete na vaší zbraň pouzdro skladem, nebo chcete mít své pouzdro unikátní. Klikněte na banner níže.

sportcustt