Jak vybrat IWB vnitřní pouzdro?

iwbuvod

Vnitřní opasková pouzdra jsou konstruována, tak aby zabírala, co nejméně místa v kalhotách. Ručně broušené hrany pouzdra netlačí do nohy nebo břicha. Tvar zbraně je velmi precizně prolisován do kydexu a perfektně padne do pouzdra. Celé pouzdro je z jednoho kusu kydexu jedné barvy nebo motivu. Každé nově udělané vnitřní pouzdro má regulaci svoru, vzhledem k nošení za opaskem je to přínos.

Kydexové pouzdro má tzv. rozšklebenou konstrukci, kdy pouzdro zbraň chrání a zároveň je možné ho pohodlně čistit nebo vyplachovat. Je vyrobeno z 2 mm tenkého ovšem pevného kydexu vždy jedné barvy.

Rozdělení:

IWB vnitřní pouzdra nyní rozdělujeme ještě na kategorie H/IWB - hybridní pouzdra, která jsou kombinací kydexu a pravé hovězí oboustranně hlazené kůže. Také na AIWB - appendix pouzdra , ty zas jsou určená pouze k nošení na břiše vepředu tzv na appendixu - slepém střevě.

iwb11

Pro dokonalé přilehnutí pažby zbraně na břicho se používá dráp, který zevnitř tlačí do kalhot/opasku a odtlačuje rukojeť směrem k tělu.

iwbdrr

Kde a jak se nosí:

IWB pouzdra můžete nosit jako pravák na boku na 3. hodině nebo na populární způsob nošení tzv. appendix carry vepředu na břiše. Specialitou vnitřních pouzder je nošení téměř kdekoliv po obvodu pasu těla. Nošením v kalhotách dosáhnete opravdového skrytého nošení s minimálním zvýraznění nošené zbraně z oblečení.

iwbnos

Osobně doporučujeme vnitřní pouzdra pro subcompacty, compacty a fullsize rámy jen některé, Glock 17 je v pohodě. IWB pouzdra se dají nosit celoročně, kdy v létě nastává jejich boom a nejlépe se schovají pod trikem, v tom nemají konkurenci. Pohodlnost je už horší a je o zvyku, přece jenom je to kus materiálu a zbraně za opaskem.

iwbnso2

Typy uchycení:

K vnitřnímu pouzdru zvolte typ uchycení, které vám bude sympatické. Spony jsou ocelové a jsou uchyceny Chicago šrouby s matičkou. Vše je součástí balení. Nabízíme dvě velikosti spon 40 a 45 mm. Šířku spony volte podle opasku, co nejpřesněji např. pro 38-40 mm opasek zvolte sponu šířky 40 mm.

iwbuch

Flushclip

Jednoduchá dobře fungující ocelová spona, rychle se zacvakne. Vyžaduje silnější opasky - kožené, vyztužené a tvrdší. Spona pojme opasek tloušťky do 10 mm.

Ulticlip

Minimalistické uchycení pouzdra zadrápnutím háku ze textil kalhot, nošení pouzdra bez opasku. Můžete nosit zastrčenou košili v kalhotách tzv. Tuckable styl.

Ulticlip XL

Opravdu pevné a zabezpečené uchycení pouzdra na opasek šíře 40 mm, lze mít zastrčenou košili na Tuckable verzi nošení. Do spony zaklapnete maximálně 10 mm tlustý opasek.

Sweatguard:

iwbsetg

Zadní zvýšená strana pouzdra která vám odděluje zbraň od těla, chrání proti potu a vsunutí oblečení do pouzdra při ukládání pistole. Rozlišujeme pouzdra bez sweatguardu, polovičním a úplným sweatguardem.

IWB pouzdra jsou určená převážně na celodenní skryté nošení, proto doporučujeme sweatguard plný, kdy není pistole v žádném styku s tělem/oblečením. Pokud předpokládáte, že bude zbraň venku, zvolte poloviční - nebude vám překážet při pohybu.

Sklon a možnosti nastavení:

Každé pouzdro je vybaveno nastavitelným sklonem, aby každá zákazník mohl experimentovat a našel si svůj styl, kde pouzdro pohodlně nosit. Sponu flushclip můžete natočit - přesunout do druhé předvrtané díry a tím se pouzdro skloní na nějakých 10° pažbou dopředu. To využijete při skrytém nošení na boku, aby vám netrčela pažba z trika nebo netlačila do sedačky auta.

iwbsklo

Nastavení svoru, ECR a další:

iwbsrou

Nově vyrobená IWB pouzdra už navíc disponují automaticky nastavením svoru šroubem, kdy si vy sami regulujete sevření zbraně, tak jak potřebuje. Různé typy postav a styly nošení už nejsou problém a pouzdro svírá vždy tak, jak si ho nastavíte.

ECR - přidáme neodýmový magnet, který vám automaticky (při vložení) zhasne a (při tasení) rozsvítí svítilnu Viridian.

V nabídce máme neskutečné množství vnitřních pouzder skladem, ale kdyby jste potřebovali mít pouzdro na zakázku, využijte náš formulář proklikem banneru níže.

WBSES