Parametry kydexových pouzder

Vyberte si z kydexových pouzder, která jsou sestavená a skladem nebo si sestavte kydexové pouzdro na míru dle vlastních potřeb. Zaměřte se na důležité parametry výběru, s nimiž se dopracujete k výrobku odpovídajícímu vašim požadavkům. 

Pro rychlejší a obratnější střelce tu máme rovnou zakázkový formulář, kde navolíte níže uvedené parametry.

Pistolová pouzdra a pouzdra na zásobníky

Vyberete hlavní kategorii pouzder, o kterou máte zájem.

Typ pouzdra

OWB - vnější – Typ pouzdra, který nosíte na opasku z vnější strany kalhot. Dochází k minimálnímu kontaktu s tělem.

IWB - vnitřní – Pouzdro upevníte do vnitřní strany kalhot a máte jej přitisknuté k tělu. Hladký povrch kydexového materiálu podporuje pohodlné nošení.

Taktická/služební - snížená pouzdra umístěná na nějakou platformu.

IPSC - sportovní - Pouzdro je malinko snížené a hlavně od těla, regulace svoru pro sportovní střelbu.

Triggerguard – Kryt lučíku s paracordem určený pouze ke schování spouště.

Dostupné zbraně

Jeden z nejdůležitějších parametrů. Právě podle typu vaší osobní zbraně bude do nejmenšího detailu prolisováno kydexové pouzdro. Vyberte si zbraň pro kterou chcete zhotovit kydexové pouzdro. Pokud má vaše zbraň prodlouženou hlaveň se závitem/maticí zaškrněte to - pouzdro bude vyrobeno s prostorem pro závit. Aktuální seznam zbraní naleznete ve formuláři.

Jestli jste tu nenašli vaší zbraň.. a i tak chcete zhotovit kydexové pouzdro, budete muset osobně se zbraní navštívit výrobce po domluvě předem v Jablonci nad Nisou.

Svítilna/Laser

Součástí kydexového pouzdra může být i praktická svítilna, respektive prostor pro její bezpečné uložení. Tvar pouzdra se odvíjí od konkrétního typu svítilny. Pouzdro se svítilnou nelze používat pro pistoli bez svítilny.

ECR - přidáme vám do pouzdra neodýmový magnet, který bude automaticky při uložení zbraně do pouzdra vypínat a při tasení zapínat svítilnu Viridian. 

Zásobníky

Zvolte vámi požadovaný počet zásobníků, které chcete uložit do kydexového pouzdra. Vyrábíme pouzdra pro tento počet zásobníků. Zásobníky máme z většiny nabízených zbraní ve formuláři.

1 zásobník pistolový

dvojsumka na 2 pistolové zásobníky

Na puškové zásobníky je možné zvolit pouze pouzdro na 1 zásobník. 

Barva

Zvolte si barevné provedení kydexového pouzdra, jak z přední, tak zadní strany. V nabídce jsou jednobarevné varianty i ty propracovanější a designově bohatší. 

Dvoubarevné kombinace jsou dostupné pouze u vnějších pouzder OWB – barva přední a zadní strany lze volit odlišně.

Silná ruka a umístění pouzdra

Tvar a celkové zpracování kydexového pouzdra se odlišuje tím, zda zbraň používáte v pravé nebo v levé ruce.

Pro praváka - pistole na pravém boku, zásobníky na levém boku střelami dopředu

Pro leváka - pistole na levém boku, zásobníky na pravém boku střelami dopředu 

Sweatguard

Vnitřní zadní strana kydexového pouzdra, která zabraňuje kontaktu těla se zbraní. Následně má vliv na pohodlné zasunutí zbraně do pouzdra a její nošení. Zvolit můžete variantu bez sweatguardu, popřípadě v poloviční či úplné verzi sweatguardu

Žádný - nejmenší pouzdro, které nepřekáží bez zbraně a je bez výhod sweatguardu.

Poloviční - vhodný pro vnější pouzdra, při pohybu nepřekáží, když je pistole z pouzdra.

Úplný - zvolte na celodenní nošení, především vnitřní pouzdra, kdy zbraň je více času v pouzdře

Nastavení svoru a sklonu

Nastavení svoru vám umožní si regulovat sevření zbraně podle vašeho gusta. Na nošení utáhnete, na střelnici a závody povolíte. U vnějších pouzder se svítilnou a vnějších zásobníků z konstrukčních důvodů nastavení svoru neumožňujeme.

Sklon vám umožňuje nastavení úhlu připevněného kydexového pouzdra k opasku. Každý nosí zbraň v jiné části těla, proto by tento úhel měl odpovídat osobním zvyklostem, aby bylo tasení zbraně co nejrychlejší a nejpohodlnější. Volit můžete pažbou dopředu a pažbou dozadu.

0° - kolmé k zemi

10°

Bezpečnostní pojistka

V případě, že potřebujete pouzdro služby a musíte nosit zbraň s mechanickou pojistkou nebo pojistku ze svých důvodů vyžadujete.

Bungee - pružná guma, kteoru musíte přetáhnout nylonovým úchytem dopředu.

Blade-Tech Automatická pojistka - po stisknutí palcem odskočí sama dopředu.

Typ uchycení

Určete si šíři opasku, k němuž bude kydexové pouzdro připnuto. Přesný rozměr slouží k tomu, aby bylo pouzdro upevněno a nemělo při vašem pohybu tendenci jakéhokoliv posunu. Volte šířku/velikost poutek takovou, jako je váš oblíbený opasek.

Ocelová provlékací poutka

SpeedLoops 

MOLLE Malice clips - stabilní a pevné uchycení na MOLLE vazbu

Flushclip spona

Ulticlip

Ulticlip XL

Platformy - Safariland - Blackhawk - Blade-Tech 

Spodek

Parametr rozhodující o tom, zda bude zbraň kompletně zakryta (chráněna) v kydexovém pouzdře nebo bude její spodní část bude trochu viditelná a nechráněná. S postupem času jsme rozhodli, že spodek pouzdra bude vždy pootevřený podle velikosti zbraně a rozmístění nýtů. U OWB vnějších pouzder subcompactů a pouzder na zásobníky je spodek uzavřený.


Nyní stačí vyplnit interaktivní zakázkový formulář, kde zvolíte jednotlivé parametry popřípadě napíšete do poznámek podrobnější informace. My pouzdro zhodnotíme a obratem vám potvrdíme objednávku. Pokud si nevíte rady, zkuste svou odpověď najít v často kladených dotazech nebo nás kontakujte.